Burulaş Araçları Virüs Salgınlarına Karşı Nanoteknoloji ile Dezenfekte Ediliyor

Temiz, güvenli, sağlıklı

Tüm dünyayla birlikte ülkemizin de gündeminde olan corona virüsü sebebiyle gözler toplu taşıma araçlarına çevrildi. Her gün yüzbinlerce yolcunun taşındığı Bursa Büyükşehir Belediyesi Burulaş’a bağlı otobüsler, BursaRay, T1 ve T3 tramvay vagonları, BUDO, BBBus özel ilaçlarla dezenfekte ediliyor. Bursa halkının daha sağlıklı bir ortamda yolculuk yapmalarını sağlamak ve virüs salgınlarının tüm türlerine karşı yapılan dezenfekte işlemi belli periyodlarla tekrarlanıyor.

 

Sağlığınız Bizim İçin Önemli

Her gün ortalama 400 bin kişiye hizmet veren Burulaş araçları yolculara daha sağlıklı bir ortam sağlamak amacıyla rutin temizliğe ek olarak nanoteknoloji sisleme yöntemi kullanılarak dezenfekte ediliyor. Araçlar, gece geç saatlerde uygulanan ilaçlama sayesinde araçlar her türlü virüs ve viral yolla bulaşan organizmalara karşı %100 güvenli hale getiriliyor.

 

 İşlem Nasıl Yapılıyor?

BursaRay, otobüsler, tramvay, BUDO, BBBus özel giysili ve maskeli temizlik ekibi tarafından içerisinde özel ilaçlar bulunan cihazlarla sisleme teknolojisi kullanılarak dezenfekte ediliyor. Ayrıca araçların koltuk başları, tutamaklar, elle temas edilen yerler ve camlar özenle temizleniyor.


Yayınlanma Tarihi : 25.2.2020
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler